بامزه ترین پاسپورت

بامزه ترین پاسپورت مال کدام کشور هست ؟ پاسپورت هر کشوری دارای طراحی و رنگ مخصوص به اون کشور هست. اما در کل اکثر پاسپورت های دنیا توی طراحی خیلی شبیه هم هستند و یک خط طراحی تکراری رو دنبال می کنند. اما بعضی کشورهای خلاقیت های بیشتر به خرج دادند و نوآوری های بیشتر داشتند. کشورهای حوزه اسکاندیناوی به مراتب از همه بهتر بودند و به جرات میشه گفت بامزه ترین پاسپورت ها متعلق به اونهاست. استودیو طراحی Neue در سال ۲۰۱۴ مسابقه طراحی پاسپورت نروژ رو برنده شد و پاسپورت های جدید رو با شکل و شمایلی جدید بازطراحی کرد.

بامزه ترین پاسپورت

پاسپورت نروژی ها توی زمینه رنگ ساختار شکنی کرده و توی سه رنگ امروزی تر عرضه می شود. این خلاقیت به طراحی جلد محدود نمیشه. صفحات داخلی پاسپورت هم منقش به مناظر دیدنی کشورشون هست و صفحات طوری طراحی شده که زیر نور UV به کلی عوض میشوند و شما می تونید به زیبایی شفق قطبی رو توی صفحات مختلف در همان منظره ها مشاهده کنید.

 

بامزه ترین پاسپورت

اگه پاسپورت فنلاندی به دستتون رسید مثل خاطرات بچگی تون اون رو سریع ورق بزنید تا شاهد زنده شدن گوزن قطبی بشید.

بامزه ترین پاسپورت

البته این خلاقیت محدود به فنلاندی ها نیست و اسلوونی ها هم از طراحی مشابهی استفاده کرده اند. کافیه یک پاسپورت اسلوونی رو از بغل بگیرید و به سرعت ورق بزنید. شوالیه سوار اسلوونی عرض پاسپورت رو برای شما راهپیمایی خواهد کرد.

بامزه ترین پاسپورت

البته توی پاسپورت های جدید کانادا هم میتونید شاهد زنده شدن پاسپورت زیر نور UV باشید.

بامزه ترین پاسپورت

نظر شما راجع به طراحی پاسپورت ایرانی چیه ؟ به نظر شما طراحی پاسپورت ایرانی دارای المان های بومی و ملی ما هست ؟ یا نه باید توی ایران هم یک مسابقه طراحی برای پاسپورت برگزار بشه و بهترین طرح ها به انتخاب خود مردم برگزیده بشه ؟ جالب هست بدونید که اکثر کشورهای پیشرفته دنیا پاسپورتهای ده ساله صادر میکنند و ما پاسپورت هامون با ۵ سال اعتبار صادر میشه.

به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه در “بامزه ترین پاسپورت

  1. آقای ارزانی عزیز ممنون از این همه اطلاعات مفید و زیبا، خواستار دیدارتون در قزوین هستم😘😍😋👌🏻😝😁🌊پاسپورت ایران هم درست میکنیم با هم 😝

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *