شارژ الکترونیک ایرانسل

سرویس شارژ الکترونیک ایرانسل راه اندازی شد. شما با کمک این سرویس می توانید از طریق اینترنت مستقیما سیم کارت خود را شارژ کنید و نیازی به وارد کردن پین کد 16 یا 12 رقمی نیست. اما به نظر من این سرویس کاملا مزخرف و به درد نخور طراحی شده است به طوری که به طرز وحشتناکی اعصاب شما را هنگام خرید یک شارژ خورد خواهد کرد و واولین خرید شما مسلما آخرین خرید شما خواهد بود. برای خرید یک کارت شارژ ساده که از طریق بسیاری از سایت ها تنها با یک بار وارد کردن اطلاعات کارت بانکی انجام می شود از طریق سیستم قشنگ ایرانسل مجبور خواهید بود طبق موارد زیر اقدام کنید.

1- نخست باید وارد صفحه لوگین کنترل حساب اینترنتی با آدرس قشنگ تر http://ecare.mtnirancell.ir:8080/ecare  شوید

2- دردسرهای لوگین از قبیل وارد کردن شماره خط ، شماره سریال سیم کارت ، رمز عبور و … را پست سر بگذارید. (اگر حسابتون فعال نیست به 130 sms بزنید و چند ساعت مراحل ثبت نام و فعال سازی را طی کنید )

3- کنترل پنلی گنگ و زشت در مقابل شما خواهد بود که اگر اطلاع نداشته باشید نمی توانید حدس بزنید برای شارژ سیم کارت خود باید کدام یک از گزینه های حساب ، طرح تعرفه ، صورتحساب و… را انتخاب کنید. باید بر روی حساب کلیک کنید.

4- از صفحه حساب باید دوباره بر روی شارژ الکترونیکی کلیک کنید و وارد صفحه مربوطه شوید

5- در آنجا یکی از موارد بسته شارژ یا افزایش با مبالغ از پیش تعیین شده را بدون هیچ راهنمایی را باید انتخاب کنید ( من شیفته این انتخاب کلماتشونم !!! )

6- بر روی کارت شارژ مورد نظر کلیک کرده و صبر کنید صفحه جدید باز شود

7- حال بانک مورد نظر را انتخاب کنید ( سامان یا تجارت در حال حاضر )

8- دوباره پیش نمایشی از انتخاب خیلی مهم شما به شما نمایش داده می شود که شماره شما این هست و این شارژ را انتخاب کردید و … ( چون اگه خیلی دقت نکنید خیلی بد میشه !!! )

9- مراحل پرداخت را طبق همیشه در سایت بانکی طی کنید

10- تایید پرداخت را انتخاب کنید و منتظر sms تایید شارژ شوید. برای من شخصا 10 دقیقه طول کشید !

11- شما موفق شدید شاخ غول را بشکنید

حال شما که عضوی از بخش با معلومات تر جامعه در زمینه اینترنت و استفاده از آن هستید کدام روش را ترجیح می دهید ؟ از سایت ایرانسل خرید کنید یا از بقال سرکوچه ؟ هرچند خودتون مجبور شوید 16 رقم را وارد کنید. قضاوت با شماست.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.